שילוב של מעקות זכוכית בבתים ומרפסות

בגלל שלל העיצובים החדשים שפוקדים אותנו בעת האחרונה, אנו עדים לשימוש גם בזכוכית. למרות שמדובר בחומר גלם שנראה לכאורה שביר, היום בגלל הטכנולוגיה המתקדמת, ניתן למצוא שילוב של מעקות זכוכית בבתים ומרפסות בבנייני  מגורים חדישים יותר ברחבי הארץ. ניתן למצוא סוגים שונים של זכוכית המשמשת היום בענף הבנייה והן מוגדרות בתקן הישראלי. בכל הזמנה של מעקה מסוג זה, יש לשים לב לתו התקן הישראלי, אשר חברה המייצרת ומתקינה מעקות זכוכית, תעניק לכם לפני או אחרי ההתקנה.

ישנם תקנים קבועים בגובה המעקה ויש לברר לגבי הגובה המקובל בחוק הבנייה. למשל מעקה חייב להיות בגובה של 105 ס”מ מהמדרך האופקי אשר עליו מותקן המעקה. גובה המעקה למעשה, נמדד מהרצפה. יש לציין, כי הזיגוג מורכב מ-2 שכבות של זכוכית, בעובי של 4 מ”מ.

שימוש עם זכוכית רבודה למעקות הזכוכית המיועדים לבית או למרפסת

יש לציין, כי על פי החוקים החדשים של תקן מעקה הזכוכית, יש לעשות שימוש עם זכוכית רבודה שהיא בטיחותית יותר. כאשר זכוכית זו נשברת, היא מתנפצת לרסיסים קטנים שאינם מתפזרים, הודות לשכבה האמצעית העשויה מחומר שקוף כגון נייר דבק, המונע ממנה  מלהתפזר. את הזכוכית הרבודה, ניתן לזהות מרחוק, כשאר ניתן לראות את הפילם השקוף. מדובר על זכוכית מסוג “טריפלקס” שמתאימה לתקן של מעקות והשכבות של הזכוכית מודבקות באמצעות הפילם השקוף.

את עובי הזכוכית המיועדת לשימוש של מעקות, מחשבים על פי לחץ הרוח. יש לחשב את האורך והגובה. יש לתכנן כל מעקה בנפרד, בהתאם למיקומו ולתנאי הסביבה. כאשר מדובר בשילוב של חומרי גלם נוספים שהם קשיחים, כגון אלומיניום או נירוסטה, יש לשים לב כי הזכוכית, אשר באה במגע עם חומר גלם קשיח, יש להפריד בין החומרים הללו באמצעות גומיות שטח המגע.

לפתוח את הנוף ולהקנות הרגשה של חלל גדול ופתוח ע”י מעקות הזכוכית

רבים מעדיפים את מעקות הזכוכית מיוחד במרפסת ביתם, היות וניתן לראות את הנוף טוב יותר, ההרגשה היא של חלל פתוח יותר, מה שמקנה הרגשה של חלל רב יותר. גם במבנה הפנימי של הבית, למשל אם בפנטהאוז או בתים הפרטיים, התחושה שמעקות הזכוכית בגרם המדרגות הפנימי בבית, היא תחושה של יוקרה. התחזוקה של המעקות היא פשוטה והם אינם מתבלים או נשחקים. שימוש עם נייר מגבת וספריי חלונות, יעשה את כל העבודה והם תמיד ייראו כחדשים.

 

השארת תגובה