בחירת הגוונים לצביעת הבית

במסגרת הניקיונות לקראת חג הפסח רוצים אנשים לחדש ולרענן את הבית ולתת לו פנים חדשות. לפעמים זה רק כדי לכסות את המראה הדהוי של קירות הבית ולפעמים זה כדי להכניס ססגוניות וצבעוניות לבית. בשלב הזה מתחילה ההתלבטות של בחירת הגוונים לצביעת הבית, באיזה גוונים כדאי לבחור? האם להישאר עם הצבע הלבן והשמרני שנותן תמיד תחושה של ניקיון ושל חידוש, או שאולי כדאי קצת להתפרע עם הצבעים ולעשות משהו מקורי וייחודי.

השפעה של הצבעים על האדם

לפני שניגשים לבחירת הגוונים לצביעה חשוב לדעת שלכל צבע ישנה השפעה פסיכולוגית על האדם, הירוק מוכר לנו כצבע מרגיע ומאזן, האדום – נועז, הכחול של בריאות ויציבות, הכתום לנינוחות ושמחה וכן הלאה. לכן בחירת הגוונים לצביעת הבית צריכה להיעשות בהתאם לאווירה אותה אתם רוצים ליצור בחדר אותו אתם צובעים.

באיזה צבע נצבע את חדר הילדים

אם מדובר בחדר שינה של תינוקות קטנים כדאי ללכת על צבעים שקטים כמו צבעי פסטל שיוצרים אוירה של רוגע, אם תצבעו בצבע נועז מידי כמו אדום או כתום חזק זה עשוי ליצור אצל התינוק הרגשה של חרדה ולחץ.

כאשר מדובר בילדים גדולים יותר אפשר לבחור בצבעים עליזים עם שילוב של מדבקות מעניינות או טפטים, אפשר לצבוע כל קיר בצבע שונה, אך חשוב לא להשתולל מידי ולהשאיר בחדר קצת נינוחות…

חדרי שינה

כאן זה תלוי בגודל החדר, אם מדובר בחדר קטן עדיף לבחור בצבע בהיר כמו קרם או שמנת, ואם זה חדר גדול יותר אפשר לצבוע בצבע כהה יותר וזה ייתן לחדר אופי יותר אינטימי. אם בכל זאת מעוניינים במשהו צבעוני כדאי לבחור באחד מגווני הכחול אשר משרים רוגע ונינוחות בחדר, או לצבוע רק קיר אחד בצבע דומיננטי וכל השאר בצבע בהיר.

צביעת המטבח

במטבח אין הרבה שטח ‘קיר’ כי בדרך כלל הקירות מחופים בקרמיקה או חרסינה, לכן אין הרבה מקום למשחק בצבעים וגוונים שונים למטבח, וגם ככה המטבח הוא מהצבעוניים שבחדרי הבית, יש לנו ארונות מקרר תנור וכיריים שלפעמים כל אחד הוא בצבע שונה, כמו כן המאכלים השונים, הפירות והירקות שבמטבח גם מוסיפים צבעוניות רבה, לכן המטבח יישאר בדרך כלל עם הצבע הלבן.

אז אם חיפשתם בעל מקצוע שיצבע לכם את הבית על פי טעמכם וגם ייתן לכם מידע וייעוץ בעניין סוגי הצבעים וגווניהם, פנו אלינו בהקדם ונשמח לחדש לכם את הבית.

השארת תגובה